Pokud jste zažili vztah, který nebyl hezký, nebo byl možná dokonce devastující. Tak to dobré na tom je, že jste si tím uvědomila a nyní již víte, že toto nechcete. Na základě toho minulého vztahu, jste zjistila, co přesně chcete a jak by Váš nový vztah měl ideálně vypadat.

Dejte minulému vztahu lásku (ať už byl jakýkoliv) a přijměte to, že vás něco naučil. A díky tomu vy nyní lépe víte, co od nového vztahu chcete a očekáváte.

Je- li potřeba minulému partnerovi odpustit –  ODPUSŤTE mu!

Jedná se o velmi důležitou záležitost, bez které se nepohnete dál dopředu. Uzavřete tímto odpuštěním minulý vztah, jinak Vás bude stále stahovat zpět. Rozlučte se s minulým partnerem a odpusťte mu. Chápu, že odpuštění někdy může být velmi těžké, obzvláště jestliže jste se v minulém vztahu cítila opravdu špatně a partner Vám ublížil. Nelze tomu ale rozumět tak, že tím odpuštěním to schvalujeme nebo omlouváme to, co nám udělal. Jde jen o to, to pustit, osvobodit se od toho a nechat to v minulosti.

CHCETE SE ZBAVIT MINULOSTI – minulého vztahu, MUSÍTE UMĚT ODPUSTIT.

Cvičení na odpuštění (z knihy Miluj svůj život od L.L. Hay):

Klidně se posaďte, zavřete oči a řekněte: „Člověk, jemuž potřebuji odpustit, je……….…a já mu odpouštím, že ………… Opakujte to stále dokola. Objeví se spousta věcí, které musíte dané osobě odpustit. Provádějte toto cvičení nejméně 5 -10 minut, pátrejte ve svém srdci po nespravedlnostech, jež jsou ve Vás ukryty a ty pak uvolněte. Nakonec si představte, jak Vám ten muž říká: „Děkuji, teď Tě osvobozuji“. Někomu stačí provést toto cvičení jednou, jindy je potřeba ho provádět častěji, než se vše uvolní.